Darmowe szkolenia dla organizacji niedochodowych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz zgłosić wniosek o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć stowarzyszenia społeczne i charytatywne organizują często sensowne projekty i angażują do nich zmotywowanych wolontariuszy, to odczuwają brak profesjonalnego warsztatu z zakresu zarządzania. A na szkolenia raczej ich nie stać.

Doradcy z Fundacji Training Projects uznali, że warto wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Aktywistów działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na bezpłatne warsztaty z kilku dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą złożyć podanie o wsparcie pisząc na adres nonprofit@interia.pl. 

Rejestrować się mogą zorganizowane instytucje, jak również indywidualni aktywiści społeczni.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy może ubiegać się o pomoc.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednak beneficjenci winni zapewnić miejsce prowadzenia warsztatu – np. lokalna szkoła czy okoliczny dom kultury. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w organizacji non profit

przywództwo w zespole wolontariuszy – postawa lidera

współpraca i efektywność grupy

kreatywność w trzecim sektorze

negocjacje ze sponsorami

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

asertywna komunikacja

motywowanie wolontariuszy

zarządzanie przez cele 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski zgłaszać można w dowolnym czasie. Jednak szkoleniowcy nie obiecują ufundowania kursu każdej zainteresowanej organizacji. Kryterium jest pula dostępnych w danym kwartale miejsc jak również uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – wyjaśnia Iwona Piga, trener w Fundacji. – Liczymy na to, że prowadzone przez wolontariuszy akcje staną się stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych niewielkich lokalnych instytucjach. W takich miejscach wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są nieraz potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. Niejednokrotnie widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Chcemy choć spróbować odrobinę ten stan zmienić.  Tagi: